V petek, 17. 5. 2024, sta dopoldan v veliki dvorani Družbenega doma potekali zaključni prireditvi za Bralno značko, in sicer:

1. del: 10.30-11.30: prireditev za učence razredne stopnje in
2. del: 12.00-13.00: prireditev za učence predmetne stopnje in Zlati bralci Koroške.

Gostja prireditve je bila priljubljena otroška in mladinska pisateljica Nataša Konc Lorenzutti, ki je nastopila v obeh delih prireditev.

Slavnostni govornik na prireditvi za Zlate bralce Koroške je bil podžupan g. Stašo Lodrant, ki je ob tej priložnosti nagovoril mlade bralce in z njimi delil svoje spomine na osnovnošolske dni. Nazadnje je tudi opozoril na velik pomen branja ter razvijanja bralne pismenosti skozi vsa življenjska obdobja.

V kulturnem programu so nastopili številni naši učenci:

RAZREDNA STOPNJA:  Aldi BERISHA, Anja RISTIČ, Lara BOŠNIK, Gaja PLEŠEJ, Mojca ČAPELNIK, Nika PANDEL, Anika PLAZL, Lan LODRANT in Nace FORSTNER.

PREDMETNA STOPNJA: Alen SREBRE ŠTUK, Anisa MARIN FELLE, Neža ŠTIFTAR, Karin PLEVNIK, Anže PODOJSTERŠEK in Žiga KOROŠ.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim, ki so odlično opravili svoje delo. Hvala tudi g. podžupanu in vsem gostom iz sosednjih šol v Koroški regiji (bilo jih je okoli 140), ki so napolnili dvorano do zadnjega kotička.

koordinatorica
Mojca Pungartnik