Včeraj smo imeli na Prevaljah slovesnost ob zaključku bralne značke.

Tokrat smo povabili v goste  Ljobo Jenče, pevko ljudskih balad in drugih pesmi, pripovedovalko pravljic, zbirateljico ljudskega izročila, eno najvidnejših slovenskih etnomuzikologinj in še bi lahko naštevali. Prvo srečanje je bilo za 4. In 5. razrede v šoli, drugo pa za zlate bralce Koroške, bralce naše šole in mentorje. Prireditve v Družbenem domu so se udeležili tudi gostje: župan Občine Prevalje dr. Matic Tasič, podžupan Boštjan Gorenšek, z Društva Bralna značka Slovenije pa so nas počastili z obiskom: podpredsednik pisatelj SLAVKO PREGL, generalna sekretarka Manca Perko, častni član Jože Zupan. Bralce in mentorje so nagovorili ravnateljica Mira Hancman, župan dr. Matic Tasič in podpredsednik Brane značke Slavko Pregl.

Related Images:

(Skupno 369 obiskov, današnjih obiskov 1)