16. oktober je svetovni dan hrane. Letošnje geslo se glasi: »Naša dejanja so naša prihodnost, z zdravim prehranjevanjem za svet brez lakote. To pomeni, da se mora naš odnos do hrane spremeniti.

Na šoli smo ta dan obeležili z razstavo risbic na temo sončnica v različnih tehnikah, ki so jih učenci ustvarjali pri urah likovne umetnosti in RAP-a vseh starostnih skupin. Pridružila se je tudi vrtčevska skupina otrok. Okušali smo dobrote iz sončničnih semen:  sončnični kruh in pecivo, energijske sončnične kroglice in grizljali sončnična semena. Pripravili smo oddajo o sončnici, vsestransko uporabni rastlini. V avli šole je obešena velika sončnica, ki predstavlja sonce in pozitivno energijo. Tudi mi bodimo sončni!

Lep sončnični pozdrav

Zapisala Jelka Kranjc

Foto: Katjuša Knez

 

Related Images:

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)