V Narodni galeriji so ob 150. obletnici rojstva slovenskega slikarja impresionista Mateja Sternena pripravili likovni natečaj za osnovnošolce.  Za izhodišče so izpostavili njegovo sliko Rdeči parazol, ki je del galerijske stalne zbirke. Tema natečaja je bila Kakšne barve je tvoj parazol.

V Narodno galerijo so tako do konca maja prejeli 300 izdelkov iz vse Slovenije.

Na natečaju pa so sodelovali tudi učenci naše šole.

Po izboru strokovne komisije, sta se likovni deli Tjaše Vogrin in Clee Kozlar uvrstili med devet najboljših od 300 prejetih.

V torek 7. julija, sva se s Tjašo Vogrin udeležile otvoritve razstave v Ljubljani, saj so najboljših devet slik razstavili v okviru TAM- TAMove Ulične galerije v Ljubljani na Vegovi ulici od 7. julija do 3. avgusta. Od 9. septembra dalje pa bodo najboljša likovna dela razstavljena še na razstavi v Narodni galeriji. Kjer bodo na ogled vsi izdelki, ki so jih prejeli v okviru natečaja – izbor petindvajsetih del v izvirni obliki, preostale v obliki plakatnega kolaža.

Za izjemen dosežek iskrene čestitke Tjaši Vogrin in Clei Kozlar.

Mentorica Saša Oder

Related Images:

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)