SVEČANI DOGODKI IN PRAZNOVANJA V MAJU

• četrtek, 13. maj 2021, 17.00-19.00

Čajanka Bralne značke: Novinarska konferenca in pogovor s Tonetom Partljičem ob predstavitvi nove knjige v zbirki Zlata bralka, zlati bralec Partljič.doc (ZOOM)

Organizacija: Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS, Mariborska knjižnica, revija OIK.

• torek, 18. maj 2021, 18.00

60 let izkušenj bralne značke v digitalni dobi – oddaja Jezikovni pogovori na programu ARS. Gosta oddaje: avtor in komik Boštjan Gorenc Pižama in dolgoletna mentorica branja Barbara Hanuš.

• četrtek, 20. maj 2021, OSREDNJA SVEČANOST OB 60-LETNICI BRALNE ZNAČKE

10.30: Srečanje s predsednikom države Borutom Pahorjem na OŠ Franja Goloba Prevalje ob 60-letnici Bralne značke

11.00: Osrednja slovesnost ob 60-letnici Bralne značke

Kraj: VELIKA DVORANA DRUŽBENEGA DOMA, PREVALJE

Slavnostni govornik: Borut Pahor, predsednik Republike Slovenije

Pozdravni nagovor: župan dr. Matic Tasič

Izvajalci umetniškega programa: Klemen Gorenšek, Ditka, BQL

Sodelujoči v programu: Primož Suhodolčan, Marko Kravos, Darja Groznik, dr. Andreja Tinta

Organizatorji: Občina Prevalje,  Osnovna šola Franja Goloba Prevalje, Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS

Prireditev bo možno spremljati na družbenih omrežjih.

Povezava se odpre v četrtek, 20. 5. ob 10.30.

Bralna Značka is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

• petek, 21. maj 2021

11.00: Predstavitev filatelističnega kompleta 60 let prve podelitve bralne značke in priložnostni poštni sklop.

Koroško filatelistično društvo je v sodelovanju z Občino Prevalje, Osnovno šolo Franja Goloba Prevalje) in Društvom Bralna značka Slovenije – ZPMS pripravil priložnostni poštni žig, ki bo v uporabi na Prevaljah v petek, 21. maja 2021. Istočasno je izšel tudi priložnostni poštni sklop, ki ga sestavljajo priložnostna poštna ovojnica, razglednica/maksimum-karta, ilustrirana dopisnica/vabilo in dvoje osebnih poštnih znamk. Celoten sklop je oblikoval arh. Borut Bončina.
Tone Petek (FNK Celje) bo v avli Družbenega doma na Prevaljah postavil priložnostno filatelistično razstavo.

15.30: Koncert ob 60-letnici Bralne značke pred Domom starejših na Fari. V kulturnem programu bodo sodelovali Kvintet Ajda in etno skupina Zimski kosci.

16.00: Nogometni turnir za 1. pokal bralne značke – selekcija U7.

Organizatorji: Občina Prevalje, Osnovna šola Franja Goloba Prevalje, NK Korotan.

• sobota, 22. maj 2021

OTVORITEV PRVEGA FESTIVALA BRALNE ZNAČKE NA PREVALJAH.

Dogodek bo v virtualni obliki, sodelovali bodo različni literarni ustvarjalci in glasbeniki.

11.00: Slovesnost ob postavitvi KLOPI BRALNE ZNAČKE S KNJIGOBEŽNICO v Spominskem parku na Prevaljah.

Organizatorji: Občina Prevalje, Osnovna šola Franja Goloba Prevalje, Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS, Koroški oktet

Spremljanje preko facebook dogodka: 1. festival bralne značke.

9.00: Nogometni turnir za 1. pokal bralne značke – selekciji U9 in U11.

• 28. maj 2021, 10.00-10.45 in 11.00-11.45
  1. SPLETNI FESTIVAL BRALNE ZNAČKE

Srečanja mladih bralcev vsega slovenskega kulturnega prostora z avtorji.

Dogodki bodo potekali preko zooma, vsak dan po dve srečanji.

Organizatorji: Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS; Občina Prevalje, OŠ Franja Goloba Prevalje

CELOLETNO PRAZNOVANJE 60. OBLETNICE BRALNE ZNAČKE

Šolsko leto 2020/2021

Knjige za vse prvošolce: S. Pregl, K. Gatnik: Smejalnik in cvililna zavora – avtorjevih 75 let in 60 let BZ

Slovenski knjižnično-muzejski MEGA KVIZ: S knjigo v svet ob 60. obletnici Bralne značke

Reševanje:

• od 21. oktobra 2020 do 15. maja 2021, prvo žrebanje junija 2021
  • podaljšanje reševanja do 15. maja 2022, drugo žrebanje junija 2022

Kratek predstavitveni filmček o BZ

Pripravila Slovenska sekcija IBBY ob podelitvi nagrade Bralni znački:

Izid filatelističnega kompleta razglednične dopisnice Pošte Slovenije.

Knjige za zlate bralce, T. Partljič:, I. Sitar: Partljič.doc – avtorjevih 85 in 60 let BZ.