V okviru projekta “Medgeneracijsko povezovanje v Mežiški dolini” – dogodki v občini Prevalje, se bo v nedeljo 12.6. od 9.30 dalje, na stadionu Ugasle peči na Prevaljah, odvijal ŠPORTNI DAN ZA VSE GENERACIJE.

Osrednja aktivnost dogodka bo MEDGENERACIJSKI TEK, s katerim želimo spodbuditi čim večje število posameznikov k telesni aktivnosti ter skozi gibanje povezati različne generacije.
Cilj je, da čim več posameznikov s tekom ali hitro hojo premaga razdaljo 800 m (2 kroga okoli stadiona) ter da se teka udeleži čim več posameznikov različnih generacij – tako otroci, odrasli, upokojenci itd. Da torej odrasli kot dober zgled spodbudimo otroke in mladino h gibanju.

Za popestritev teka bomo na koncu podelili tudi 3 super nagrade, in sicer:
– za najmljašega udeleženca teka
– za najstarejšega udeleženca teka in
– za najštevilčnejšo družino.

Poleg teka se bodo med 10.00 in 12.00 uro odvijale tudi druge zanimive delavnice in aktivnosti:
– ŠPORTNI POLIGON ZA NAJMLAJŠE (do cca. 5-6 let)
– ROLKARSKA DELAVNICA (inštruktorji, možnost izposoje čelade)
– POLIGON ZA URBANE ŠPORTE (bmx, rolkanje, rolarji in skiroji)
– PLESNE DELAVNICE – M DANCE
– USTVARJALNE DELAVNICE – ČUKOV SVET
– NAPIHLJIVA IGRALA

-> za glasbeni del in povezovanje programa bo skrbel vedno odlični DJ BORIS

Vabljeni v čim bolj pestri medgeneracijski zasedbi 🙂