Na svetovni dan materinščine (21. februarja) je v naši šolski knjižnici zopet potekalo medgeneracijsko branje.
Člani skupine medgeneracijskega branja smo prebrali znani mladinski roman (Slavko Pregl: Geniji brez hlač), ki pripoveduje o odraščanju mladostnikov.
V prijetnem in sproščenem vzdušju smo debatirali o različnih aktualnih temah, kot so: medvrstniško nasilje, ljubezen, prijateljstvo, droge in prve spolne izkušnje.
Ker so glavne književne osebe v romanu zagnani člani uredništva spletnega šolskega časopisa, smo se pogovarjali tudi o našem šolskem časopisu Vigred, ki ima častitljivo tradicijo in smo nanj zelo ponosni.
Učenke so skozi pogovor predlagale tudi nekaj novih tem, ki bi jih želele videti oz. prebrati v našem šolskem časopisu.
Srečanje smo sklenili z mislijo, da je mladost sicer lepa in vihrava, a da morajo tudi mladi prevzeti odgovornost za svoja dejanja.

koordinatorica: Mojca Pungartnik